Přes projekční firmu Klára Zápotocká jsme na jaře roku 2017 byli seznámeni s panem Ionovem z Prahy – Pitkovic, pro kterého jsme měli realizovat soukromou zahradu u rodinného domu.

Po několika schůzkách a návštěvách u klienta jsme dospěli ke vzájemné dohodě a schválenému rozpočtu a ještě během léta jsme začali pracovat na likvidaci původního porostu. Díky uvědomění klienta a ochotě investovat do kvalitních materiálů jsme mohli na této zahradě použít již starší vzrostlé keře, silnější stromy a kvalitnější materiály pro stavbu. 

Koncem srpna jsme začali s terénními úpravami, vyhrabali stařinu, srovnali terén rotačními bránami, vykopali základy pro zídku,

zahradní domek, obruby záhonů a jezírko. Poté jsme provedli veškeré stavební práce jako stavbu zídky nebo zahradního domku, položili rozvody pro automatickou závlahu a začali s navážením zemin a substrátů do záhonů. Po navezení dostatečné vrstvy substrátu jsme vysázeli stromy, keře a velké množství trvalek a travin, položili netkanou textilii, natáhli kapkovou závlahu a záhony zamulčovali kůrovým mulčem nebo kačírkem. Jako poslední byl navezen trávníkový substrát a vysety trávníky. 

Zahrada byla k velké spokojenosti klientů dokončena během října 2017. Od této chvíle se o zahradu pravidelně několikrát ročně staráme.