Projektování a realizace soukromých zahrad je pro nás vždy vítanou výzvou. Detailně s Vámi prokonzultujeme Vaše návrhy a přání, poradíme a postaráme se o kompletní realizaci. Vítáme veškeré typy zahrad, ať už tradiční či designové zahrady s moderními prvky.

Základem dobře vypadající a funkční zahrady je kvalitně připravená projektová dokumentace. Zahrada by měla být součástí domu, navazovat na něj a umožňovat tak nerušený pobyt pro jeho obyvatele. Také by měla zvýrazňovat a doplňovat jeho architekturu. Rádi Vám poradíme s rozmístěním zahradních prvků, jako jsou terasy, dlažby, zídky, altány a další součásti zahrady. Každý projekt řešíme individuálně s využitím našich odborných zkušeností, s přihlédnutím k představám majitele půdním a klimatickým podmínkám v dané lokalitě. Projektovou dokumentaci Vám můžeme vypracovat v několika verzích, jak ve formě ruční kresby, tak počítačové grafiky. Jednotlivé části či celá zahrada může být zobrazena i ve 3D. Jestliže se rozhodnete k realizaci projektu naší firmou, zohledníme tento fakt v ceně.

Zahrada by měla zvýrazňovat a doplňovat architekturu domu, měla by být jeho součástí. Sebekrásnější novostavba není dokončena, dokud není obklopena adekvátní zahradou. Ale ani starší výstavba s dříve založenou zahradou čas od času potřebuje zčásti či úplně zrenovovat. Proto Vám nabízíme kompletní i částečnou realizaci nejen našich projektů – od modelace terénu po předání hotové zahrady nebo sadovnické úpravy klientovi.

Prvním krokem k vytvoření Vaší vysněné zahrady je vyhotovení projektové dokumentace. Na základě minimálně dvou osobních schůzek spolu nejprve sepíšeme vaši představu a případně sdělíme naše doporučení. Na další schůzce pak vytvoříme osazovací plán a rozpočet. Pokud je vše dle Vašich představ, můžeme začít s realizací.

V rámci realizace zahrady se postaráme o veškeré kroky – od přípravy terénu, osázení, po instalaci stavebně-zahradních prvků.

V rámci přípravy terénu

  • kácíme nevhodné dřeviny a odstraňujeme pařezy
  • doplníme terén zeminou,
  • upravíme terén (jemné či hrubé terénní modelace),
  • dodáme a vysadíme stromy, keře či jiné rostliny  
  • založíme trávník výsevem či pokládkou travních koberců.

V rámci instalace stavebně-zahradních prvků

  • usadíme obrubníky,
  • položíme dlažbu,
  • vybudujeme závlahový systém,
  • vyrobíme, případně dodáme a sestavíme pergoly či zahradní domky,
  • vybudujeme jezírka.

Other Services

Soukromá zeleň

Nabízíme odbornou péči o vaši rodinnou zahradu – od seče trávníků po arboristické práce.

Read more

Veřejná zeleň

Nabízíme údržbu veřejné zeleně ve městech a obcích formou komplexní celoroční péče, ale i jednorázových prací.Parky, náměstí, dětská hřiště, zeleň podél bytových domů – od seče trávníků po arboristické práce.

Read more

Firemní areály

Nabízíme pravidelnou i jednorázovou údržbu firemních areálů, jak sezónní zahradnické práce, tak zimní odklízení sněhu.

Read more